Mindfulness- zajęcia z Uważności dla dzieci

czas: 50 minut cena: 100 zł za spotkanie w pakiecie 5 spotkań (500 zł)

Trening uważności (ang. mindfulness) dla dzieci to program edukacyjny, który ma na celu nauczenie najmłodszych umiejętności bycia „tu i teraz”. Trening ten pomaga dzieciom rozwijać świadomość siebie, swoich emocji i otoczenia, co może przyczynić się do lepszego radzenia sobie ze stresem, poprawy koncentracji, oraz budowania ogólnego samopoczucia.

Grupy wiekowe:

5-6 lat

7-8 lat

10 spotkań

Oto główne elementy treningu uważności dla dzieci:

1. Skupienie na Chwili Obecnej: Dzieci uczą się koncentrować na bieżącym momencie i świadomie obserwować to, co się dzieje wokół nich bez oceniania czy oceny.

1. Świadomość Ciała: Program zachęca dzieci do rozumienia swojego ciała, odczuwania fizycznych reakcji na emocje oraz dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne.

1. Uważność Emocji: Dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać swoje emocje, co pomaga im lepiej rozumieć swoje reakcje emocjonalne.

1. Techniki Oddechowe: Trening uważności często zawiera techniki oddechowe, które pomagają dzieciom uspokoić się i skupić w trudnych chwilach.

5.Ćwiczenia Uważności: Dzieci mogą wykonywać różne ćwiczenia uważności, takie jak medytacje, spacery w ciszy, czy ćwiczenia jogi, które pomagają im rozwijać umiejętność bycia bardziej uważnymi na swoje doświadczenia.

1. Rozwijanie Empatii: Trening uważności może również wpłynąć na rozwijanie empatii u dzieci, ponieważ pomaga im lepiej rozumieć siebie i innych.

Zapraszamy serdecznie!