Wspomaganie rozwoju mowy dziecka , elementy diagnozy i terapii logopedycznej 9 kwietnia 2016 r.

czas: cena:

Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkola, którzy na co dzień w sytuacji zabawy kierowanej i zorganizowanych zajęć mogą stymulować prawidłowy rozwój mowy dziecka, a także wesprzeć terapię logopedyczną dzieci z opóźnionym rozwojem mowy oraz nieprawidłową realizacją głosek. Coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym trafia do najmłodszej grupy jako dzieci niemówiące, w grupach starszych przybywa dzieci z wadami artykulacyjnymi. Nauczyciele mają coraz większy obowiązek wspomagania specjalistycznych terapii przy jednoczesnym braku wsparcia merytorycznego. Wspierając się zatem dostępną literaturą z zakresu terapii logopedycznej wykonują ćwiczenia nie zawsze wskazane, a czasem wręcz negatywnie wpływające na prowadzoną terapię.
Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w:

• podstawową i niezbędną wiedzę z zakresu rozwoju mowy dziecka,
  • umiejętność oceny normy językowej.
  • umiejętność prowadzenia prawidłowych zajęć artykulacyjnych i słuchowych wspomagających terapię wad wymowy.
  • umiejętność prowadzenia zabaw i ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające najbardziej powszechne wady artykulacyjne, a także ćwiczenia wykorzystywane w terapii logopedycznej.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o odbytym szkoleniu, a także zestaw ćwiczeń i zabaw logopedycznych do wykorzystania podczas zajęć grupowych.

Prowadzący : Joanna Wójtowicz-Pałasz, Logopeda Kliniczny Terapii Wczesnodziecięcej, Pedagog, Pracuje z dziećmi o różnych typach trudności w zakresie nabywania i stosowania komunikacji oraz języka. Pasjonatka pracy Małym Dzieckiem z trudnościami w komunikacji z wykorzystaniem zabawy. Dzieli się doświadczeniem w pracy prowadząc zajęcia szkolenia i kursy dla logopedów, studentów, nauczycieli przedszkola. Uczestnik wielu kursów doskonalących oraz konferencji naukowych.

Termin :  9 kwietnia 2016

Czas trwania : 9.00 – 16.30

Miejsce: ul . Forteczna 120 , Kraków , PAREO Centrum Terapii Logo- Ped.
Koszt: 120 zł  przy zapisie 3 osób z jednego przedszkola 10 % zniżki

Zgłoszenia należy wysłać na adres pareologoped@gmail.com zawierające imię i nazwisko uczestnika, tytuł szkolenia, a także dane do faktury oraz dane kontaktowe.