Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC) 20- 21 stycznia 2017

czas: 20-21 stycznia cena: 460 zł

Prowadząca : Ewa Przebinda pedagog i logopeda, terapeutka AAC, absolwentka podyplomowych studiów Alternatywne i wspomagające metody porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie). Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu AAC (m.in. kurs Blissa I i II stopnia, kurs Makaton, szkolenia dt wykorzystania technologii komputerowej w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi), przez 5 lat była redaktorem Biuletynu Stowarzyszenia Mówić bez Słów, od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu między innymi komunikacji alternatywnej we współpracy z Fundacją Szkoła bez Barier i Stowarzyszeniem Mówić bez Słów  przeszkoliła już kilkaset osób. Od kilku lat współpracuje z Centrum Metod Alternatywnych w Szczecinie, prowadząc wykłady na organizowanych tam konferencjach szkoleniowych. Jest autorką publikacji oraz wystąpień na konferencjach (m. in. Krajowa Konferencja AAC w 2005 r. w Krakowie wystąpienie, członek komitetu merytorycznego, redaktor publikacji Gestem-Obrazem-Słowem; Międzynarodowa Konferencja Naukowa Rain Man jest wśród nas Współczesne formy pomocy osobom z autyzmem w ujęciu systemowym w 2008 r. w Krakowie  wystąpienie na temat wykorzystania AAC w pracy z dziećmi z autyzmem). Współautor programu do komunikacji wspomagającej MÓWik.

Miejsce: Pareo Centrum Terapii Logo-Ped.  I Integro Centrum Terapii Dziecięcej Ul. Forteczna 120, Kraków

Cena: 460 zł

Program szkolenia:

• Grupy użytkowników AAC, różnice między nimi w planowanej terapii i zastosowanych technikach pracy
  • Wspieranie komunikacji przedintencjonalnej i przedsymbolicznej (m.in. małe dzieci, dzieci z głębszym i głębokim up. um.)
  • Projektowanie i użycie pomocy komunikacyjnych: planów dnia, planów czynności, tablic wyboru, tablic tematycznych, tablic uczestnictwa, tablic kontekstowych, indywidualnych pomocy do porozumiewania się.
  • Wykorzystanie technik AAC do regulacji zachowania dzieci z autyzmem i innymi problemami w zachowaniu.
  • Dostosowanie pomocy komunikacyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
  • Naukę korzystania z elektronicznych urządzeń do porozumiewania się: projektowanie tablic, aranżowanie sytuacji umożliwiających użycie z uczniem, nauka obsługi.
  • Ocena umiejętności komunikacyjnych i planowanie terapii.
  • Wdrażanie nauki porozumiewania się w codzienne życie ucznia, podopiecznego, dziecka w placówce i w domu.

Zgłoszenia należy wysłać na adres pareologoped@gmail.com zawierające imię i nazwisko uczestnika, tytuł szkolenia a także dane do faktury oraz dane kontaktowe. Wpłata zaliczki ( 150 zł)  w terminie do 14 dni od dnia zgłoszenia.