Opóźniony Rozwój Mowy – kreatywne postępowanie logopedyczne.

czas: 18 listopada 2018 cena: 340 zł

Prowadząca : Agata Gładowicz- Bojarska neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, provider Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena. Od 13 lat pracuje jako logopeda w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym w Krakowie. Inicjatorka i prowadząca spotkania edukacyjne dla rodziców i nauczycieli. Autorka/współautorka warsztatów „Kiedy do logopedy”, „W co się bawić?”, „Dorosły wobec dziecięcej zabawy” oraz „Stymulowanie rozwoju mowy dziecka”.  Prowadzi szkolenia dla logopedów z zakresu wywoływania głosek oraz opóźnionego rozwoju mowy. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, dzieląc się swoją wiedzą       i doświadczeniem. Nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia ze studentami w ramach podyplomowych studiów logopedycznych.

Termin:18 listopada 2016, w godz. 9,.00- 17.00 Miejsce: Pareo Centrum Terapii Logo-Ped.  I Integro Centrum Terapii Dziecięcej Ul. Forteczna 120, Kraków

Cena: 340 zł

Plan Szkolenia

1. Część teoretyczna ok. 2 godz.

O.r.m. –zakres pojęcia.

Prawidłowy rozwój mowy jako inspiracja do prowadzenia terapii.

Opóźniony rozwój mowy w świetle zaburzeń integracji sensorycznej.

Psychologiczne i pedagogiczne skutki o.r.m.

Metody i techniki wspomagające terapię.

Program Learning Language and Loving It.

1. część praktyczna ok. 6godz

Diagnoza.

Obszary jakie rozwijamy w terapii dziecka z o.r.m. Przykłady zabaw na pracę w każdym

obszarze z uwzględnieniem oddziaływań 1:1 i w małych grupach.

(W tym: wzbogacanie słownictwa biernego; wzbogacanie słownictwa czynnego- od

samogłosek do wyrazów wielosylabowych. Zabawy kształtujące prawidłową odmianę

części mowy; modelowanie zdań; ćwiczenia fluencji słownej; zabawy doskonalące

motorykę małą i dużą we współdziałaniu z mówieniem; ćwiczenia percepcji, pamięci i

uwagi słuchowej; współdziałanie)

Jak budować atrakcyjne zajęcia w pracy z małym dzieckiem.

W co się bawić? Inspiracje dla rodziców.

Postępowanie logopedyczne – wskazówki dla rodzicow i terapeutów.

Jak aktywizować dziecko z orm podczas występów w przedszkolu.

Zgłoszenia należy wysłać na adres pareologoped@gmail.com zawierające imię i nazwisko uczestnika, tytuł szkolenia,a także dane do faktury oraz dane kontaktowe.